Meble Kuchenne
Just another WordPress site

ZMIANA STANU POWIETRZA W CZASIE

Posted in Uncategorized  by admin
September 16th, 2019

rzez wprowadzenie świeżego powietrza i odprowadzenie zanieczyszczonego przeciwdziała się pogarszaniu powietrza w pomieszczeniu.
WENTYLAJA OKRESOWA Jeśli powietrze doprowadzane jest w ilości niewielkiej, a na sali znaj- duje się bardzo dużo osób, wtedy pogarsza się ono bardzo szybko (krzywa AD na rys. 5- i wkrótce osiąga granicę dopuszczalną ze względów higienicznych (punkt E). Po osiągnięciu tej granicy trzeba dokonać intensywnej wymiany powietrza, przy której gruntownie przewietrza się salę, aby możliwie szybko osiągnąć znowu stan początkowy. Najczęściej wszyscy obecni muszą w tym celu salę opuścić (przerwy na wietrzenie). Gdyby chodziło tylko o wymianę i odnowienie powietrza, wtedy wystarczyłby do tego jedynie niewielki okres czasu. Trzeba jednak wiedzieć, że podczas używania pomieszczenia substancje zanieczyszczające powietrze, np. po- wstające przy oddychaniu, dym z papierosów, zapachy potraw itd. osadzają się na ścianach pomieszczeń i przedmiotach, a stamtąd wydzielają się z powrotem. Zadaniem przewietrzania pomieszczenia jest przeto oczyszczanie ścian itd. świeżym powietrzem, czyli jakby przemywanie ich. Można osiągnąć to stosunkowo prędko w pomieszczeniach, gdzie znajduje się niewiele mebli, w pomieszczeniach z gładkimi ścianami, np. w klasach szkolnych; wystarcza tu przerwa piętnastominutowa. Czas wietrzenia musi być jednak dużo dłuższy w pomieszczeniach ze ścianami tapetowanymi, z meblami wyściełanymi itd.
WENTYLACJA CIĄGŁA Jeśli wymiana powietrza jest dostatecznie intensywna albo liczba osób w pomieszczeniu nie jest wielka, wtedy nie przekracza się dopuszczalnej granicy higienicznej. Sala może być użytkowana dowolnie długo, bez konieczności stosowania przerw na wietrzenie.
WYMAGANE ILOSCI POWIETRZA NAWIEWANEGO POMIESZCZENIA PRZEMYSŁOWE W pomieszczeniach przemysłowych, w których przewidywane są znaczne zanieczyszczenia powietrza, trzeba ustalać ilości powietrza na godzinę dla każdego przypadku osobno. We wszystkich przypadkach, jako podstawa obliczeń służy bilans wagowy i bilans energii. Przeprowadzenie obliczenia jest jednak różne dla wentylacji ciągłej i wentylacji okresowej. [więcej w: pompa ciepła powietrze woda cena, projekty altan ogrodowych, list motywacyjny bez doświadczenia zawodowego wzór ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: list motywacyjny bez doświadczenia zawodowego wzór pompa ciepła powietrze woda cena projekty altan ogrodowych