Nowoczesna architektura : Projekt RE: FOCUS / University of Florida

Jesteśmy zawsze podekscytowani, aby zobaczyć, co przynoszą karty Decathlon Solar.
Jest to niezwykle intensywna konkurencja, zakorzeniona w przekonaniu, że wysoce wydajne domy mogą być zrównoważone bez utraty estetyki i komfortu.
W ciągu miesięcy spędzonych na przygotowywaniu swoich ostatnich domów studenci z jednych z najlepszych uniwersytetów na świecie starają się połączyć technologiczne innowacje, zrównoważony rozwój i design w funkcjonalną całość.
Konkurs stawia przed studentami potrzebę myślenia ponad systemami i strategiami, które są obecnie w użyciu, dlatego każda propozycja próbuje znaleźć innowacyjne sposoby podejścia do kwestii energii odnawialnej i efektywności energetycznej.
Projekt RE: FOCUS na Uniwersytecie Floryda łączy w sobie język lokalny z języka Floridian z opcją powrót do podstaw .
podejście do zrównoważonego życia.
W związku z tym dom o powierzchni 800 m.
ponownie przemyślał tradycyjne praktyki i.
Ma nadzieję przekazać potrzebę RE: FOCUS, w jaki sposób iw jakim żyjemy..
Więcej o projekcie i więcej zdjęć, w tym kilka świetnych zdjęć z budowy, po przerwie.
Dzięki interdyscyplinarnemu zespołowi liczącemu ponad 125 studentów z czterech szkół i ośmiu dyscyplin, dom jest zaprojektowany z wykorzystaniem modułu o wymiarach 8 stóp na 16 stóp dla łatwości budowy i zapewnienia elastyczności, w zakresie rozszerzania się lub kontraktowania w zależności od potrzeb użytkownika.
Breezeway, która zapewnia wentylację krzyżową i światło dzienne do wnętrza, dzieli strefy publiczne i prywatne domu.
Główny element socjalny rezydencji, salon w kształcie litery L, określa jadalnię, a jej plan oświetlenia zwiększa naturalne możliwości oświetlania.
Moduły sypialni można powielać, tworząc dodatkowe pokoje / konfiguracje, a łazienka wyposażona jest w otwarty prysznic.
więc wszystkie oprawy zostały wybrane ze względu na ich zdolność do wytrzymania wilgotnego środowiska.
Te wewnętrzne przestrzenie mieszkalne przenikają na zewnątrz dzięki zastosowaniu podobnych materiałów i dużych otworów szklanych.
Duża elastyczna talia oparta na tym samym 8.
moduł, ponieważ dom wykonany jest z przetworzonego tworzywa sztucznego.
Całe drewno iglaste w projekcie zostało poddane procesowi acetylacji, nowego niechemicznego procesu, który eliminuje wolne hydroksylowanie i czyni drewno bardziej wytrzymałym.
Drewno ma gwarancję, że przetrwa 80 lat, a ponieważ drewno miękkie rośnie w ciągu ułamka czasu, jaki robi to drewno liściaste, zmniejsza globalne obciążenie naszego wylesienia na twardym drewnie.
Koperta domu składa się z mocno izolowanego systemu ścian, zaprojektowanego w celu ochrony domu przed różnymi warunkami klimatycznymi.
Ponadto można go łatwo dostosować do określonych warunków klimatycznych.
Skomponowany z trwałości zalesionego drewna Accoya, ekran zapewnia prywatność, działa jak ekran deszczu i zapewnia cieniowanie domu, aby zmniejszyć przyrost ciepła słonecznego na ścianach.
Ponieważ konkurencja kładzie szczególny nacisk na systemy słoneczne, dom UF łączy dwa systemy słoneczne, aby zmaksymalizować ilość wyprodukowanej energii i zwiększyć dodatni bilans energetyczny.
Podczas gdy panele na dachu mają nachylenie 0 stopni, co pozwala domowi być w dowolnej orientacji i wciąż wytwarzać taką samą ilość energii elektrycznej, panele na ścianie południowej są montowane pionowo, aby zapewnić cień i absorbować energię jednocześnie.
Dom generuje łącznie 14 604 watów.
Propozycja zawiera sporo zrównoważonych rozwiązań i życzymy zespołowi szczęścia podczas ich europejskiego debiutu! Koniecznie sprawdź stronę domową UF, aby uzyskać więcej informacji i aktualizacji
[hasła pokrewne: meble skandynawskie, Łóżka dla dzieci, fototapety do sypialni ]