Nowoczesna architektura : Baton Rouge International School / Trahan Architects

September 9th, 2018

Korzystając z nagradzanego planu głównego kampusu jako przewodnika, nowa międzynarodowa szkoła w Baton Rouge, LA zaprojektowana przez Trahan Architects właśnie weszła w schematyczną fazę projektowania.
Obiekt będzie składał się z sali gimnastycznej, sceny, sal lekcyjnych i pomieszczenia administracyjnego.
Po wywiadzie z Trey em Trahanem i zapoznaniu się z kilkoma jego projektami, oczywiste jest, że nacisk kładziony przez firmę na zrozumienie kontekstu, zarówno pod względem budowy, jak i kultury, stanowi podstawę procesu projektowania.
Trahan ma niemal duchową filozofię tego, jak budynki mogą i powinny wpływać na ludzi.
Zachęcając do interakcji między wszystkimi typami ludzi, szkoła odpowiada na innowacyjną pedagogikę szkoły międzynarodowej.
Projekt obejmuje również sieć deptaków z publiczną promenadą, która rozpoczyna się od podwyższonej promenady drewnianych listew przecinających płytkie koryto na wschodnim skraju budynku.
Promenada rozszerza się do podwyższonego pawilonu, który jest stale aktywowany przez cały dzień poprzez działalność kampusu: gromadzenie rodziców czekających na swoje dzieci rano i po południu, zajęcia na świeżym powietrzu w ciągu dnia oraz rozbudowa sąsiedniego gimnazjum o występy i imprezy wieczorem .
Ostatecznie ten świecący tom stanie się centralną postacią w rozwijającym się kampusie.
Budynek jest zorganizowany jako agregat z półprzezroczystymi tomami tarasującymi do wejścia publicznego, a centralna sala gimnastyczna osadzona jest głęboko w kompozycji.
Seria ułożonych w stos ramek tworzy duże, otwarte przęsła, idealne do elastycznej konfiguracji, przekształcając budynek w efemeryczny zbiór stref.
Model koncepcyjny budynku Elastyczne systemy pozwolą szkole na reorganizację budynku w dowolnym czasie, tworząc przestrzenie poza główną funkcją budynku, w tym teatr 750 osób, galeria sztuki o powierzchni ponad 2500 stóp kwadratowych, hojne publiczne foyer i kilka 900 stóp kwadratowych pokoje artystyczne.
W miarę jak kampus będzie się rozwijał, tak samo będzie w tym pierwszym budynku.
Perspektywa segmentowa Informacje o projekcie Baton Rouge International School Phase One Budynek Baton Rouge, LA Rodzaj projektu: Projekt edukacyjny Zakres: Wielozadaniowy obiekt edukacyjny Schemat projektu i plan główny podmiejskiego kampusu Klient: Baton Rouge International School Projekt Rozmiar: 19,500 sf.
Data ukończenia: Kluczowy personel TBD: Trey Trahan FAIA (główny), Erik Herrmann (projektant projektu) Zespół projektowy: David Merlin, Sean David, Judson Terry, Mark Hash, Brad McWhirter AIA, Blake Fisher, Ben Rath, Michael McCune Zespół projektowy: Reed Hilderbrand.
Projektowanie krajobrazu (Master Plan)
[więcej w: ogrodzenia ocynkowane, okablowanie strukturalne, pompa ciepła powietrze woda cena ]

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: ogrodzenia ocynkowane okablowanie strukturalne pompa ciepła powietrze woda cena