Budownictwo wczoraj i dzis : Zostawiając swoich Pritzkera Mentorów

July 11th, 2018

Jest coś do powiedzenia na temat nauki od naszych starszych.
Przynajmniej tak jest w przypadku wybranej grupy młodszych architektów, którzy pracowali za kulisami z niektórymi z największych nazwisk w zawodzie: Zaha Hadid, Tadao Ando i SANAA.
Markus Dochantschi, Kulapat Yantrasast i Florian Idenburg wykorzystali to, czego nauczyli się przez prawie dziesięć lat pracując dla swoich nagrodzonych przez Pritzkera mentorów i rozwinęli się, by stworzyć własne praktyki w Stanach Zjednoczonych.
Więcej o protegowanych po przerwie.
Bernstein zauważa: Taniec młodego architekta i mentora jest trudny.
W rzeczywistości jest to delikatna równowaga, ponieważ mężczyźni spędzili lata rozwijając związek z ich mentorami i ucząc się z ich filozofii.
Nadchodzi jednak czas, kiedy trzeba wziąć te lekcje i zrobić z nich własne wyniki, zaczynając od siebie.
I jeszcze lepiej, że architekci nie tylko kopiują estetykę swoich starszych nauczycieli, ale raczej uczą się z podejścia i filozofii, która kieruje ich architekturą.
Jak dotąd trzy dobrze sobie radzą na własną rękę.
Markus Dochantschi, lat 42, który opuścił praktykę pani Hadid w 2002 roku, zaczął tworzyć Studio MDA.
Jego 50-milionowy budynek laboratoryjny i szkolny dla University of Applied Science Aachen ma się rozpaść pod koniec tego roku.
Po pracy pod kierunkiem Tadao Ando, Kulapat Yantrasast, 41, został partnerem założycielem wHY Architecture, firmy, którą często wystawiamy na AD.
A Florian Idenburg, lat 34, pracował dla SANAA, ale możesz rozpoznać go jako twarz SO-IL, a także twórcę zwycięskiej instalacji PS 1, Pole Dance.
Po latach nauki, te trzy stopniowo zaczynają torować sobie drogę.
Pan Idenburg dodał: Architektura to zawód cierpliwości.
Przez pierwsze 10 lat po prostu masz nadzieję przeżyć.
Źródło: Fred A.
Bernstein dla New York Times
[podobne: Depaletyzatory, hurtownia portfeli, drzwi mroźnicze ]

Comments are closed.