Budownictwo wczoraj i dzis : Projekt Alpha / XVSTUDIO

Dzięki uprzejmości XVSTUDIO XVSTUDIO (Xavier Vilalta Studio) udostępniliśmy nam swój projekt Alpha, który wygrał międzynarodowy konkurs na mieszany rozwój w Doha w Katarze.
Więcej zdjęć i opis architekta po przerwie.
ALPHA PROJECT to całkowicie samodzielny, innowacyjny rozwój.
Dzięki uprzejmości XVSTUDIO Projekt ma na celu delikatne uchwycenie istoty i kultury miasta Doha, ze starożytnymi tradycjami projektowymi stanowiącymi fundamentalną podstawę planu i nowoczesnych technologii budowlanych wykorzystywanych jako narzędzie ekspresji.
Jest to niezależny ekosystem, który pokazuje połączenie zaawansowanego projektu budowlanego z historycznym dziedzictwem.
Projekt jest generowany i kształtowany przez otaczające środowisko, z którym pracuje w harmonii, aby w pełni wykorzystać dostępne zasoby naturalne.
Dzięki pasywnym elementom wzorniczym inspirowanym architekturą wernakularną, zapewniającą stabilne warunki w trudnym klimacie i energię wykorzystywaną przez wiatr, wodę i słońce jako podstawowe źródła energii, staje się ona zrównoważonym rozwojem, łączącym systemy pasywne i aktywne.
Struktura i planowanie programu jest wydajne, zaawansowane i zrównoważone.
Połączenia wykonane w wieżach poprawiają dostępność i wydajność użytkowników.
Wieże i mosty łączą się, aby pracować jako całość i oprawić rdzeń, przestrzeń publiczną.
Wieże i mosty współpracują ze sobą, tworząc nową typologię budynków High Rise.
Dzięki uprzejmości XVSTUDIO Unikalna skórka budynku opiera się na starożytnym arabskim wzorze płytek GIRIH, który jest również używany jako szkielet planowania.
Określa i przesuwa powierzchnie częściowo na zewnątrz w całym budynku i rozciąga się na zewnątrz, wzmacniając połączenie między wnętrzem a zewnętrzem budynku.
Zewnętrzne pergole cieniują się ścieżkami wiejącymi przez ogrody.
[więcej w: szafy przesuwne, fototapeta do kuchni, Łóżka dla dzieci ]