Budownictwo wczoraj i dzis : Budynek Inland Steel / SOM

SOM jest w trakcie modernizacji swojego budynku z Inland Steel z 1958 roku, aby sprostać współczesnym celom zrównoważonego rozwoju i przełomowym.
Pomysł na ulepszenie, choć na czele z SOM, powstał w 2007 roku, kiedy to nie Frank Grigry i nowojorski gracz nieruchomości Richard Cohen kupili 19-piętrową nieruchomość o powierzchni 232,450 stóp kwadratowych za około 57 milionów dolarów i aby przekształcić strukturę starzenia się w przestrzeń klasy A.
Główny plan SOM dotyczący modernizacji obejmuje dodanie zielonego dachu, schłodzonego systemu chłodzenia belki i generalny remont systemów mechanicznych.
Dzięki tym nowym komponentom SOM dąży do uzyskania oceny LEED Platinum.
.
Wszyscy domagamy się więcej naszych budynków pod względem zrównoważonego rozwoju, więc musimy znaleźć bardziej przemyślane sposoby, aby to zrobić w charakterystycznych budynkach.
- powiedział Stephen Apking, partner firmy odpowiedzialny za projekt.
To całkiem spora łamigłówka.
Przywrócenie obejmuje również plany przyciągnięcia najemców przez bank na kulturalny luksus i estetykę budynku.
Chodzi o to, że firmy, które zajmują podłogi, nie będą chciały prowadzić własnego wyposażenia wnętrz, ale raczej przyjmą branding wbudowany w architekturę.
Dodatkowo, modułowy system z ruchomymi podłogami, sufitami i ścianami ma elastyczność, którą można ponownie skonfigurować dla nowych najemców, eliminując odpady powstające w wyniku rozbiórki wnętrza.
.
Ostatnią rzeczą, o którą chce się martwić rosnąca, zmieniająca się lub mobilna firma, jest utrzymywanie stałego środowiska fizycznego.
Jako bardziej elastyczna alternatywa dla konwencjonalnego wyposażenia komercyjnego, hotel biurowy zapewnia firmom natychmiastowe miejsce pracy i wysokiej klasy udogodnienia, nie wiążąc ich ze sobą.
wyjaśnił SOM.
Jak widać w The Architect.
S Newspaper.
Przywrócenie Prawa autorskie do wizerunku SOM.
[więcej w: meble dla dzieci, łóżka tapicerowane, meble do pokoju młodzieżowego ]