Budownictwo wczoraj i dzis : Argyll House & Atelier / D-Form

06 Montaż Dom Argyll & Atelier wg D-formy nie jest typowym domem i miejscem pracy.
Jako próba przełamania architektury.
że wydaje się, że Edynburg, Szkocja, zdaje się, ograniczył się do tego, że projekt działa jak katalizator zmian , ignorując istniejący język miejski i kontekst, aby wytyczyć nowy sposób.
Więcej zdjęć i więcej o rezydencji po przerwie.
Projekt mieści się na działce o szerokości 4,5 m na 30 m.
Projekt jest umieszczony pomiędzy biblioteką Fountainbridge w stylu Art Nouveau / Art Deco z B, a typową pracującą klasową kamienicą z przełomu XX wieku.
Na zewnątrz, brutalna dynamika betonu.
tworzy odważne, silne formy, które eksplodują za ścianą ulicy.
Jednak w środku to słownictwo zastępuje dynamiczny minimalizm .
02 Model Jako reinterpretacja typowego brytyjskiego miejskiego domu szeregowego, parter i pierwsze piętro zajmowane są przez tytułową Atelier i są zwieńczone trzypoziomowym mieszkaniem.
Rdzeń podobny do trzonu budynku obejmuje pierwsze trzy piętra i mieści główne trasy komunikacyjne oraz usługi, podczas gdy przestrzeń życiowa na każdym poziomie otacza je.
Tradycyjny salon zastępuje się.
Surrealistycznym pokojem kontemplacyjnym ..
Duże pustki i otwory zapewniają baseny naturalnego światła do zalania wnętrz, tworząc grę światła na surowych ścianach i podłogach.
01 Wejście do modelu 09 Wejście do modelu 04 Aby uzyskać więcej informacji o projekcie i obejrzeć więcej zdjęć, odwiedź ich stronę internetową.
[przypisy: meble dla dzieci, mała kuchnia, fototapety 3d ]