Budownictwo i architektura : Virtual Robie House Tour / Zünpartners

Często uważany za największego architekta naszych czasów, Frank Lloyd Wright opuścił kilka oszałamiających prac studentów, praktyków, a nawet tych nie związanych z badaniem architektury dziedzinie, odwiedź i doceń.
Jednak, gdy projekty Wrighta cierpią na wyraźne oznaki starzenia, dziesiątki wysiłków na rzecz odbudowy starały się zachować jego arcydzieła.
Dzięki projektowej firmie Zünpartners możemy być pewni, że prace Wrighta pozostaną w idealnym stanie na najbliższe lata.
Firma, która właśnie zdobyła Webby, zaprojektowała kompletną wirtualną wycieczkę po Domu Robie, korzystając ze specjalnego procesu cyfrowej rekonstrukcji.
Więcej o stronie po przerwie.
Firma wykorzystała historyczne czarno-białe zdjęcia, aby starannie odtworzyć każdy detal tak, jak zaprojektował go Wright.
Aby odtworzyć tkaniny, takie jak dywany i bieżniki, zbadano rzeczywiste próbki nici.
Aby odtworzyć latarnie, ostatnia pozostała oryginalna latarnia stołowa, której właścicielem jest Art Institute of Chicago, została gruntownie zbadana, a brakujący stół obiadowy odtworzono za pomocą kompozytu fotografii.
Jeśli myślisz, że to wszystko wymaga czasu, to nic w porównaniu do tego, jak wymyślić plan oświetlenia Wrighta.
Żarówki zostały poddane badaniu na okres rozrodu, aby zapewnić oświetlenie każdego kąta o tym samym kolorze i intensywności, jaki przewidywał Wright.
Sprawdź wirtualną wycieczkę – wynik może konkurować ze stanem faktycznego budynku po ponownym otwarciu do użytku publicznego po ogromnym wysiłku na odbudowę o wartości 11 milionów dolarów.
Aby uzyskać więcej informacji na temat Domu Robie, koniecznie przeczytaj nasz artykuł AD Classics.
Jak widać na ArtInfo.
[więcej w: meble aluro, meble dla dzieci, fototapeta do kuchni ]