Meble Kuchenne
Just another WordPress site

Budownictwo i architektura : Aarvli Resort / Serie Architects

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Dzięki uprzejmości Serie Architects Construction trwają w ubiegłym miesiącu prace w ośrodku Aarvli Resort, zaprojektowanym przez Serie Architects.
Usytuowany w Goa w Indiach projekt czerpie inspirację ze słynnych fortów Maharashtra.
Typowy fort opiera się na systemie masywnych wałów, które ściśle podążają za konturami jego górskiego ustawienia.
Miejsca okupacji zostały stworzone przez pogrubienie konstrukcji, by stworzyć okrągłe bastiony obronne.
Powstała architektura ma nieodparty plan krzywoliniowy, który jest zarówno łatwy do rozszerzenia, jak i zgodny z naturalnym kontekstem.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Ośrodek Aarvli położony jest w pobliżu Goa na wybrzeżu Konkan, stanowiącym część zachodniego wybrzeża Indii.
Oferujący chropowate wzgórza i dramatyczne widoki na wybrzeże, region ten jest uważany za obszar o wyjątkowej, naturalnej urodzie.
Położona na szczycie stromego klifu, z widokiem na Morze Arabskie na zachodzie i ujście rzeki Mochemad Khadi na północy z zielonymi wzgórzami na wschodzie i południu.
Dramat i wrażliwość tej topografii wymagała architektury, która z jednej strony była dyskretna i przyjazna dla środowiska, az drugiej strony potrafiła wykorzystywać otaczające ją poglądy.
Dziedziniec / dzięki uprzejmości architektów Serie Podczas gdy forma fortu jest z natury dostosowana do obserwacji okolicy, plan ośrodka jest podobnie ułożony wzdłuż konturów terenu.
Krzywoliniowy obwodowy kręgosłup służy do wytyczenia szeregu przestrzeni publicznych i prywatnych.
Ten falisty plan pozwala również na sekwencję przerywanych okrągłych otworów, które wprowadzają światło do budynku i pozwalają na wykorzystanie zieleni i zbiorników wodnych.
Okrągłe dziedzińce są wykorzystywane jako zacienione lokale gastronomiczne i rekreacyjne, a baseny z widokiem na morze umożliwiają panoramiczne widoki.
wejście / dzięki uprzejmości architektów Serie Podczas gdy forma fortu jest z natury dostosowana do obserwacji otoczenia, plan ośrodka jest podobnie ułożony wzdłuż konturów terenu.
Krzywoliniowy obwodowy kręgosłup służy do wytyczenia szeregu przestrzeni publicznych i prywatnych.
Ten podobny do fali plan pozwala również na sekwencję przerywanych okrągłych otworów, które wprowadzają światło do budynku i pozwalają na wykorzystanie zieleni i zbiorników wodnych.
Okrągłe dziedzińce są wykorzystywane jako zacienione lokale gastronomiczne i rekreacyjne, a baseny z widokiem na morze umożliwiają panoramiczne widoki.
Dzięki uprzejmości Serie Architects Podsumowując, wykorzystanie innowacyjnego planu pozwala na stworzenie budynku, który jest wysoce szanowany w jego wrażliwym naturalnym kontekście, ale który również cieszy się odrębnymi cechami przestrzennymi, które uczynią go miejscem docelowym w regionie.
Zakończenie jest spodziewane w 2013 r.
Model 01
[podobne: energomontaż północ, renowacja okien drewnianych, pompy ciepła powietrze woda ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: energomontaż północ pompy ciepła powietrze woda renowacja okien drewnianych