Meble Kuchenne
Just another WordPress site

Architektura: Solar Carve Tower / Studio Gang Architects

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Dzięki uprzejmości Studio Gang Architects Jeanne Gang wkrótce rozpocznie swój debiut w Nowym Jorku, a architekt z Chicago właśnie zaprezentował najnowszy projekt planowany do grania w ukochaną New Line City High Line.
Wieża biurowa o powierzchni 180 000 stóp kwadratowych ze sprzedażą na poziomie gruntu zastąpi istniejącą, nieużywaną maszynę do mięsa na 10th Avenue pomiędzy 13 a 14 ulicami.
Będzie on wyglądał jak szklana fasada, inteligentnie ukształtowana, aby uniknąć zakłóceń światła, powietrza i widoków z High Line.
Nazywany Solar Carve Tower, struktura mid-rise jest obecnie w trakcie zatwierdzania miasta i planowane jest zakończenie w 2015 roku.
Kontynuuj po przerwie dla architektów.
opis.
New York City 1916 Zoning Resolution, która wymagała, aby wieżowce były cofane od ulicy, gdy wznoszą się w górę, było pierwszym amerykańskim prawem, które odnosiło się do relacji wysokiego budynku z przestrzenią miasta.
Wprowadzając obowiązujące zasady, aby zapewnić społeczeństwu prawo do światła słonecznego i świeżego powietrza bez wyraźnego ograniczenia wysokości hali, pierwsi planiści i wybrani urzędnicy byli w stanie priorytetowo traktować korzyści publiczne nad prywatnymi interesami o nieograniczonej powierzchni i masie.
Ralph Knowles, profesor z Uniwersytetu Południowej Kalifornii w latach 80., rozszerzył pojęcie dostępu słonecznego jako zasady podziału na strefy poprzez wprowadzenie.
Koperty słonecznej.
jako przewodnik do kształtowania formy budynku.
Kiedy nowy budynek spełnia granice opracowane przez Knowles.
badania, dostęp do energii słonecznej dla sąsiednich nieruchomości jest utrzymywany podczas kluczowych, energochłonnych porach dnia i pory roku.
Światło słoneczne traktowane jest jako cenny surowiec, a każdy ma prawo do jego zbioru.
Dzięki uprzejmości Studio Gang Architects Chociaż te obrzędy i koperty są specyficzne dla szerokości i pory dnia, każde miasto wytwarza jednak przestrzenie, które są sprzeczne z ich logiką.
W Nowym Jorku ta przestrzeń to High Line.
Otwarty dla publiczności latem 2009 roku, High Line jest przypadkowym wynikiem wysiłków oddolnych ratowania opuszczonej linii wysokiego napięcia na Dolnym Manhattanie i roślinności, która spontanicznie ją przerasta.
Przekształcony w popularny park linowy High Line jest zjawiskiem publicznym, które nie leży w krainie ulicy, lecz w centrum miejskiej struktury blokowej.
Chociaż ten wyjątkowy stan czyni z niego niezwykłą miejską zieleń, oznacza to, że jest ona zagrożona, a nie chroniona przez przepisy dotyczące zagospodarowania terenu.
Dzięki uprzejmości Studio Gang Architects Nasza Solar Carve Tower wykorzystuje zaskakujący zwrot w tradycyjnej logice zagospodarowania przestrzennego, aby rozwiązać ten problem.
Zaprojektowany dla strony, która graniczy z High Line na wschodzie z ogromną otwartością Dziesiątej Alei, Lincoln Highway i Hudson River na zachodzie, projekt proponuje odwrócenie lekkich i powietrznych komplikacji od dobrze wyeksponowanej ulicy do High Line, w celu nadania priorytetu parkowi wewnętrznemu.
Geometryczne zależności między formą budynku a ścieżką słońca, a także widok pomiędzy parkiem a Hudsonem, prowadzą do golenia i kształtu wieży.
Rezultatem jest klejnotowa fasada, która prezentuje ekscytujący potencjał architektoniczny rozbudowanych koncepcji strefowego zarządzania energią słoneczną oraz wieżowiec, który zwiększa publiczne życie miasta w sposób niezależny od ikony.
Dzięki uprzejmości Studio Gang Architects Architekt: Studio Gang Architects Właściciel: William Gottlieb Real Estate Lokalizacja: New York, USA Rozmiar: 186,700 sf Wysokość: 213 ft Rok projektu: 2015 Dzięki uprzejmości Studio Gang Architects
[hasła pokrewne: drzwi tarasowe przesuwne cennik, pompy ciepła powietrze woda, olx myszków ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: drzwi tarasowe przesuwne cennik olx myszków pompy ciepła powietrze woda