Architektura i nowoczesne budownictwo – Castle Cove House / TERROIR

Zaprojektowany przez australijskich architektów TERROIR, historia domu jednorodzinnego w Sydney w ubiegłym wieku jest zapisem zmieniających się warunków w odniesieniu do ich relacji z krajobrazem.
Poprzednie odpowiedzi sięgają od niewiedzy, do mimikry, do kontrastu.
Odpowiedzi obejmowały import pomysłów z innych krajów i daremne dążenie do opracowania języka potocznego.
Właśnie w tym kontekście i świadomi tej historii, ten dom został zaprojektowany.
Więcej zdjęć i pełny opis architekta po przerwie.
Castle Cove to klasyczny kontekst Sydney.
stromy, skalisty wąwóz z dopływami łączącymi się z portem w Sydney.
Strona skierowana jest na północ i spogląda na szczyt tej szczeliny w skale Sydney.
Witryna i półwysep wyróżniają się klasycznymi cechami struktury geologicznej Sydney.
strome, mocno zalesione tereny, które ustępują piaskowcowym klifom na wierzchołku, które są wzorowane na poziomym warstwowaniu kamienia i pionowych podziałach utworzonych przez poprzednie zapadnięcia.
Dom istnieje jako pogłos na konturach witryny.
pogłos, który dzieli się na dwie główne części po obu stronach tarasu wejściowego.
W górnej części znajduje się główny program domu, a pod tarasem znajduje się strefa rekreacyjna.
Podstawowym materiałem dla domu jest beton na miejscu, z wyjątkiem mniejszych pomieszczeń na tyłach witryny wykonanych ze szkła i miedzi.
Osobliwość materiału pierwotnego odpowiada skali procesów geologicznych leżących u podstaw większego obszaru.
Dokładniej mówiąc, szczegółowa faktura betonu będzie opierała się na języku prążków i cięć w krajobrazie, gdy wypacza się w całym domu.
Mamy nadzieję, że okupacja domu prowadzi negocjacje między trzeźwym zaangażowaniem w stronę a splendorem i duchem kalifornijskich domów lat 50.
i 60.
Johna Lautnera i innych.
[podobne: meble do pokoju młodzieżowego, Łóżka dla dzieci, łóżka tapicerowane ]