Architektura 21szego wieku : Sprawa dla Curiosity / Itai Palti

September 13th, 2018

Dla swojego projektu dyplomowego dla Szkoły Architektury Bartletta, Itai Palti zbadał integrację roli wyobraźni w kontekście narodowego pojednania.
Z siedzibą w Tel Awiwie-Jafie, proponowane studio filmowe + plac publiczny skupia się na relacjach żydowsko-arabskich w Izraelu.
Zobacz więcej zdjęć jego świetnego modelu i więcej informacji o projekcie po przerwie.
Dochodzenie ma korzenie w hebrajskim święcie Sukkot, ćwiczeniu wyobraźni przemieszczeń.
Ta tradycja służy jako wzór dla dwóch pasm wyobrażonej wędrówki: jedna przez obliczoną fizyczną przeszkodę środowiska, a drugą jako iluzoryczną wędrówkę.
Łącząc ten pomysł z architekturą, Palti zbadał fizyczną i wizualną przepuszczalność placu.
Studia filmowe i plac stają się serią wizualnych katalizatorów dla wyobraźni nowych narracji .
.
Publiczność przyciąga stale rozwijającą się przestrzeń, która angażuje i wykonuje naturalną ciekawość i wyobraża sobie drugą.
wytłumaczył projektant.
Aby zbadać wzrokowy katalizator , Palti użył permeaskopu, urządzenia do oglądania, którego celem jest zaciemnienie i streszczenie środowiska.
Po usunięciu, oddzieleniu lub zamazaniu różnych elementów, nowa percepcja wizualna została użyta jako katalizator dla ciekawości , który następnie rozwinął się w język architektoniczny.
Obraz przez Permeascope Photography by Richard Stonehouse.
[hasła pokrewne: odległość szamba od budynku, projekty altan ogrodowych, ogród zimowy cena ]

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: odległość szamba od budynku ogród zimowy cena projekty altan ogrodowych