Meble Kuchenne
Just another WordPress site

Architektura 21szego wieku : Propozycja World Architecture Festival “C Spot” / Segmento Urbano Arquitectos

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Dzięki uprzejmości Segmento Urbano Arquitectos Biorąc pod uwagę możliwość zaangażowania się w projekt o dużym znaczeniu społecznym, Spot C jest odruchem zrównoważonej misji, w której programista przyczynia się do zmniejszenia poziomu analfabetyzmu, przyznając społeczności.
Odbywać się to będzie poprzez budowanie dróg, wiaduktów i mostów za pomocą Spot, który jest czymś więcej niż szkołą, ale w rzeczywistości jest przestrzenią, która zwiększa wykształcenie społeczne poprzez edukację.
Zaprojektowany przez Segmento Urbano Arquitectos, propozycja została zakwalifikowana jako część konkursu World Architecture Festival.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Działając jako centra społeczne i zbieracze ludu, Miejsca C mają być umieszczone w miejscach pozbawionych wody i energii elektrycznej oraz w ubogich i nieokreślonych tkankach miejskich.
Dlatego są zaprojektowane jako przenośne, ponieważ są montowane na głównych placach budowy, a następnie transportowane do miejsca docelowego, tanie, z maksymalnym budżetem 25 000 USD i bez kosztów bieżących, łatwe do zbudowania i samowystarczalne.
Dzięki uprzejmości Segmento Urbano Arquitectos Celem jest oznaczenie mapy Angoli punktami mającymi 40 lub 50 jednostek do wybudowania w ciągu najbliższych 5 lat.
Głównym celem jest odwrócenie koncepcji (zamkniętej) przestrzeni, w której obiekt i działania w nim zachodzące projektują się w kierunku horyzontu, wzywając ludność do niego.
Dzięki uprzejmości Segmento Urbano Arquitectos Obiekt składa się z konstrukcji (profile stalowe, wspólny materiał na rynku Angoli) i rdzenia (działania w ramach pokrytego niebieskim drewnem i panelami z aglomeratów cementowych), który odnosi się zarówno do logo producenta, jak i do a także najgłębsze drogi afrykańskiego uczenia się (drzewo, stół i horyzont), gdzie struktura jest tym, co sprawia, że rdzeń się dzieje.
Dzięki uprzejmości Segmento Urbano Arquitectos Obiekt wspornikowy, w którym dach pełni funkcję dużego lejka zbierającego wodę deszczową do zbiornika zamkniętego w nieprzezroczystym środku planu, podzielony jest na otwarty zacieniony obszar, na którym odbywają się spotkania edukacyjne i środowiskowe, oraz zamknięta strona, która mieści toalety i pokój nauczyciela.
Zbiornik na wodę deszczową rzeczywiście sprawia, że próg pomiędzy otwartymi i zamkniętymi bokami działa jako stabilizator strukturalny.
Dzięki uprzejmości Segmento Urbano Arquitectos Po przetransportowaniu na miejsce białe profile stalowe elegancko osadzają się na podłożu, kontrastując z jaskrawoczerwonymi kolorami gleb Angoli.
Połączenie między podłożem a miejscem jest realizowane za pomocą ruchomych i rozszerzalnych stopni utrzymywanych przez główną strukturę.
Druga struktura wychodzi na stół i ławki.
Ciemnoniebieskie panele z aglomeratów drewnianych i cementowych następnie pokrywają i zamykają potrzebne obszary, nie dotykając ani dachu, ani chodnika, aby naturalnie przewietrzyć cały obiekt.
Dach jest przeznaczony do przechowywania napełnionych butelek z wodą w celu zwiększenia naturalnego oświetlenia przez ciemnoniebieski do świtu.
Dzięki uprzejmości Segmento Urbano Arquitectos Całkowicie zrównoważony, gdzie jedynym elementem zbudowanym na miejscu jest oczyszczalnia do ponownego użycia wody, C Spot jest zaprojektowany, aby być odpornym, długotrwałym i umożliwiającym elastyczne wykorzystanie, a także działając jako zbieracz i jako miejski magnes.
Ogólnie rzecz biorąc, Spot C jest odruchem tego, kto czyni to wszystko możliwym, w Angoli dla Angoli, stymulującym uczenie się i elewację społeczną poprzez edukację, w przestrzeni, która zaciera granice i która realizuje się sama przez ogromny afrykański horyzont.
Dzięki uprzejmości Segmento Urbano Arquitectos
[patrz też: olx myszków, pompa ciepła powietrze woda cena, stan bud ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: olx myszków pompa ciepła powietrze woda cena stan bud