Architektura 21szego wieku : Maison Eco-rce / Cyril-Emmanuel Issanchou

Po prawie dziesięciu latach pracy pod nazwami Renzo Piano i Dominique Perrault francuski architekt Cyril-Emmanuel Issanchou otworzył ostatnio własną praktykę.
Dla jego Maison Eco-rce, tłumaczonego jako Bark House , Issanchou zakwestionował uprzedzenia tradycyjnych drewnianych rezydencji, aby zaprojektować współczesny dom z silnym naciskiem na design.
Więcej o rezydencji po przerwie.
.
Spytaliśmy o archetyp tradycyjnych domów i co jest szczególnie istotne dla konstrukcji drewnianych; jaką formę powinien przyjąć współczesny dom z drewna.
Wizualizowaliśmy dom, który byłby jak miraż z zewnątrz, dom, który łączyłby się z naturalnym otoczeniem, a także tworzyłby w sobie poczucie bezpieczeństwa.
wytłumaczył architekt.
Często uważany za zbyt delikatny we Francji, wyzwaniem w stworzeniu tego drewnianego domu było przedstawienie projektu, który byłby jeszcze bardziej pożądany niż popularne standardowe domy z betonu i gipsu.
Powierzchnie usług są zorientowane orientacyjnie na północ, a sypialnie są układane w stos, aby uczynić przestrzeń bardziej dynamiczną i zapewnić niezbędny zapas miejsca na garaż.
Rozłożone schody otwierają się na siebie, aby zmaksymalizować wykorzystanie i stworzyć wrażenie przestrzeni .
Ściany wykonane są ze standardowych drewnianych paneli strukturalnych z wykończeniem po obu stronach.
Izolowane są pastą celulozową.
Niektóre panele są nakładane z gęstą izolacją na 1/3 głębokości w celu stworzenia powierzchni użytkowych dla ukrytych szaf, podczas gdy niektóre inne są otwarte dla wentylacji.
Rytm okna, choć pozornie losowy, odpowiada na wewnętrzne funkcjonowanie rezydencji.
Okna są pochylone, aby odsłonić głębokość z zewnątrz, a także utrzymać podstawę okna wewnątrz i umożliwić proste szczegóły uszczelnienia na zewnątrz.
Losowy układ paneli daje ładne wrażenie otwarcia od przestrzeni wewnętrznej, a prywatność jest przyznawana przez wielkość okien.
[więcej w: meble dla dzieci, wieszak na ubrania, szafy na wymiar ]